Wiosenna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Spearfishing CUP 2017 przeszła już do historii i tym samym otwieramy listę zapisów na rundę jesienną - FINAŁ.

W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów łowiectwa podwodnego do wzięcia udziału w finale tegorocznej rywalizacji drużynowej.
 
Udział w zawodach może wziąć każdy Członek SSP, niezależnie od pełnionej na zawodach i poza nimi funkcji oraz osoba niezrzeszona w naszym Stowarzyszeniu. 

Drużynowe Mistrzostwa Polski od roku 2017 składać się będą z dwóch rund. Wiosennej oraz jesiennej. Podsumowanie punktów z obu imprez wyłoni Drużynę Mistrzów Polski w danym roku.
UWAGA - Ważny Komunikat!

W związku z zapowiedzianymi zmianami w naszych strukturach, w trakcie trwania Mistrzostw Spearfishing Cup 2017, w ostatniej chwili zaplanowane zostało zebranie Członków Stowarzyszenia, podczas którego wybrane zostaną nowe władze naszej organizacji. Uznaliśmy, że zawody będą ku temu najlepszą okazją. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, iż nie będzie to łatwe zadanie z uwagi na bardzo napięty harmonogram,  ale jednocześnie mamy nadzieję, iż jest to na tyle ważne wydarzenie, iż uda się nam wszystkim w sobotę tak zorganizować sobie czas, by wygospodarować tą jedną godzinę na dodatkowe, oficjalne spotkanie.
Bardzo zatem wszystkich prosimy, by po skończonej, sobotniej konkurencji, w przeciągu godziny wszyscy Członkowie SS Poland byli gotowi do odbycia zapowiedzianego zebrania. Zebranie planowane jest na godzinę 17.00 i przewidujemy, że wybór nowych władz powinien nam zająć ok. godzinę czasu. Dla nas - organizatorów też nie będzie to łatwe zadanie, ale liczymy, że wspólnymi siłami damy radę. Prosimy zatem wszystkich Członków SSP o zmobilizowanie wszystkich sił na godzinę 17.00 w sobotę i obowiązkowe stawienie się na zapowiadanym zebraniu. O szczegółach powiadomimy Was podczas piątkowej odprawy. 

Organizatorzy Drużynowych Mistrzostw Polski Spearfishing Cup 2017 - jesień - FINAŁ


W kwestii punktowania oraz rozmiarów punktowanych ryb regulamin pozostaje bez zmian:

Za każdy gram ryby nalicza się jeden punkt z tym, że tylko do wagi 4 kg. Za ryby cięższe niż 4 kg nalicza się maksymalnie 4000 punktów, niezależnie od ich wagi;

Punktacja ryb wygląda zatem następująco:
  • szczupak - minimum 60 cm długości. Szczupaki o rozmiarze poniżej 60 cm nie będą zaliczane do punktacji. Szczupak poniżej ustawowych 45 cm - dyskwalifikacja zawodnika w danym dniu zawodów,
  • okoń, płoć, wzdręga, lesz, krąp, lin - minimum 25 cm długości.

    Każda ryba poniżej wymiaru ochronnego, o którym mowa w Ustawie - dyskwalifikacja w danym dniu zawodów. Ryby nieobjęte wymiarami ochronnymi, a nieposiadające minimalnej długości 25 cm, nie będą zaliczane do punktacji.
Bazując na doświadczeniach z rundy wiosennej, wprowadziliśmy dwie istotne zmiany w regulaminie:

§8 pkt 3.

3. Jeżeli zajdzie konieczność wyjścia na brzeg z przyczyn fizjologicznych lub sprzętowych, zawodnik zobowiązany jest do:

a) wyjście w którymkolwiek z punktów startowych - zdania ryb sędziemu i powrotu do wody w nieograniczonym przedziale czasowym,
b) wyjście w terenie - przywołania łodzi asekuracyjnej i po zdaniu ryb sędziemu, wyjścia z wody na czas nie dłuższy, niż 20 minut. Przekroczenie tego czasu wiąże się z dyskwalifikacją zawodnika w dniu wystąpienia przyczyny dyskwalifikacji.


§8 pkt 5.


Przed Mistrzostwami wprowadza się 21-dniowy ZAKAZ PŁYWANIA na akwenie, na którym rozgrywane będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Spearfishing Cup. Zawodnik, który złamie zakaz pływania na akwenie w okresie pełnych 21 dni przed Mistrzostwami zostanie automatycznie i całkowicie zdyskwalifikowany, bez zwrotu kosztów poniesionych na uczestnictwo w Mistrzostwach.

Areną tegorocznego finału będzie jezioro Chłop.
Bazę noclegową stanowić będzie Ośrodek Wypoczynkowy BOROWA ZATOKA.

Adres:

Borowy Młyn 6
66-330 Pszczew


Życzymy wszystkim taaakiej ryby!Terminy zawodów i warunki uczestnictwa zawarte są w REGULAMINIE ZAWODÓW.

LISTA ZAWODNIKÓW ZAMKNIĘTA - BRAK WOLNYCH MIEJSCHARMONOGRAM ZAWODÓW:


CZWARTEK - 07.09.2017 r.
godz. 16:00 – 20:00 – PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE ZAWODNIKÓW
godz. 20:00 – 21:00 – REJESTRACJA ZAWODNIKÓW
godz. 21:00 – ??? – KURS NA KARTĘ ŁOWCY PODWODNEGO

PIĄTEK - 08.09.2017 r.
godz. 09:30 – 10:00 – ODPRAWA PIERWSZEGO DNIA ZAWODÓW
godz. 10:00 – 10:30 – DOTARCIE DO MIEJSC STARTOWYCH I PRZYGOTOWANIE DO STARTU
godz. 10:30 – 16:30 – PIERWSZY DZIEŃ ZAWODÓW (6 godzin)
godz. 18:30 – 20:30 – WAŻENIE RYB Z PIERWSZEGO DNIA ZAWODÓW

SOBOTA - 09.09.2017 r.
godz. 08:00 – 08:30 – ODPRAWA DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW
godz. 08:30 – 09:00 – DOTARCIE DO MIEJSC STARTOWYCH I PRZYGOTOWANIE DO STARTU
godz. 09:00 – 15:00 – DRUGI DZIEŃ ZAWODÓW (6 godzin)
godz. 17:00 – 18.00 – ZEBRANIE CZŁONKÓW SSP - WYBORY NOWEGO ZARZĄDU
godz. 18:00 – 19:00 – WAŻENIE RYB Z DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW
godz. 19:00 – 20:00 – PODLICZANIE PUNKTÓW
godz. 20:00 – 20:30 – WRĘCZENIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW
godz. 20:30 – ??? – WIECZORNA BIESIADA

NIEDZIELA - 10.09.2017 r.
10:00 – 12:00 – WYJAZD ZAWODNIKÓWLICZBA ZAREJESTROWANYCH ZAWODNIKÓW - 50


Zachęcamy do przysyłania aktualnych zdjęć, które chcielibyście tutaj zamieścić.
Jeśli Wasza drużyna ma swoje LOGO, koniecznie je prześlijcie. Będziemy mocno wspierać takie inicjatywy.
Kto nie jest w drużynie, zawsze może taką stworzyć. Pamiętajcie jednak, że drużyny są 2 lub 3 osobowe, a ich składy są stałe w danym roku kalendarzowym.
Dopuszczalny jest jeden zawodnik rezerwowy, ale nie może on być członkiem żadnej innej drużyny.

wszelkie materiały proszę wysyłać na adres:
krzysztofcybulski[małpa]sspoland.pl

Przypominamy, że dzień 17 sierpnia jest ostatnim dniem, w którym wolno zawodnikom pływać i polować w jeziorze Chłop.
Od 18 sierpnia wszystkich zawodników obowiązuje bezwzględny zakaz pływania i polowania w tym akwenie. Niezastosowanie się
do niniejszego zakazu wiąże się z automatyczną dyskwalifikacją zawodnika.


 

§ REGULAMIN ZAWODÓW (plik PDF)

!!! Uwaga !!!
Regulamin po ostatnich, wiosennych zawodach ponownie uległ zmianom.
Prosimy się z nim bezwzględnie zapoznać.UWAGA:
Organizator zawodów zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w wypadku, kiedy liczba zgłoszeń /potwierdzonych opłatą startową/ nie przekroczy 25 osób startujących!

Kolejność zawodników na liście startowej będzie zgodna z kolejnością księgowania wpłat za udział w zawodach na naszym rachunku bankowym. 
Jest to pierwszy etap losowania stanowisk startowych. Drugim etapem będzie krótkie losowanie podczas odprawy, na którym ustalimy punkt startowy dla numerów nieparzystych w pierwszym dniu zawodów. 
Zadecyduje rzut monetą. 
W drugim dniu nie będzie już losowania. Osoby startujące w pierwszym dniu z punktu A, na drugi dzień automatycznie będą startowały z punktu B i na odwrót.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie:

tel. 502-427-667

GŁÓWNI PARTNERZY
PARTNERZY 2017
PATRONATY MEDIALNE 2017
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY

Foto migawki

43fp.jpg