1st CMAS FRESHWATER SPEARFISHING EUROPEAN CHAMPIONSHIP PUNKAHARJU, FINLAND From 11 to 15 AUGUST 2022

Zawody zagraniczne.
Awatar użytkownika
cormoran
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2016, 9:25

1st CMAS FRESHWATER SPEARFISHING EUROPEAN CHAMPIONSHIP PUNKAHARJU, FINLAND From 11 to 15 AUGUST 2022

Post autor: cormoran » 27 wrz 2021, 18:07

1st CMAS FRESHWATER SPEARFISHING EUROPEAN CHAMPIONSHIP
PUNKAHARJU, FINLAND 11-15 sierpnia 2022r.


Obrazek

Po podpisaniu kontraktu przez Fińską Federację Nurków i CMAS , organizacja I Mistrzostw Europy w rybołówstwie słodkowodnym, odbędą się w sierpniu 2022 roku.

Matti Pyykko: Ponieważ jesteśmy krajem z ponad dziesięcioma tysiącami jezior, naturalne jest, że łowiectwo podwodne odbywa się w jeziorach już od 1960 roku. Trzeba też pamiętać, że linia brzegowa Finlandii, Morze Bałtyckie, to wody słonawe. Tak więc gatunki ryb, które mamy w naszym wybrzeżu są takie same jak w naszych jeziorach. Z naszego punktu widzenia łowienie podwodne w morzu i jeziorze w Finlandii jest prawie takie samo. Oczywiście CMAS Euro-Afrykańskie i Mistrzostwa Świata są w oceanach i są to dla nas wyjątkowe chwile w życiu. Łowiectwo podwodne na Morzu Śródziemnym lub łowiectwo podwodne w Norwegii to zupełnie inne sporty niż nasze. To sprawia, że łowiectwo podwodne jest bardzo interesującym, wymagającym i zmiennym sportem dla fińskich podwodniaków. Główny powód, dla którego mogliśmy zacząć organizować mistrzostwa słodkowodne, jest bardzo praktyczny. Presja profesjonalnego wędkarstwa na fińskich jeziorach radykalnie spadła. Dlatego wzrosło wędkarstwo sportowe i turystyka wędkarska, a właściciele „obszarów” rybackich w jeziorach bardzo ułatwili organizowanie dużych zawodów wędkarskich dla wszystkich rodzajów wędkarstwa – wędkarstwa, wędkarstwa podlodowego i łowiectwa podwodnego. Naturalnie mamy obowiązek wykupić specjalną licencję na łowienie podwodne w jeziorach.
Jesteśmy gotowi zrobić co w naszej mocy, aby służyć wszystkim zespołom do wspaniałego łowienia z kuszą w jeziorze Puruvesi . Dla nas najważniejsze jest pokazanie, że na północy Europy kultura łowiectwa podwodnego jest silna i żywa. Pod wieloma względami bardzo różni się od południowoeuropejskiego „profesjonalnego” i najczęściej zbyt poważnego łowiectwa podwodnego.

Puruvesi to jezioro z czystą wodą, więc łowienie ryb nie będzie łatwe, ale dla tych, którzy je opanują, czeka nagroda. Wędkarze rekreacyjni wiedzą, że Puruvesi jest domem dla bardzo dużych okoni i szczupaków o wadze do 8 kg. Łowiectwo podwodne jest z definicji jedną z najbardziej zrównoważonych form rybołówstwa. Teren zawodów znajduje się w miejscu, w którym zasoby rybne są w dobrej kondycji, a gatunki biorące udział w konkursie mają dużą populację. Usunięcie niektórych gatunków, np. karpiowatych , w tym leszcza zachęca ze względu na ich potencjalną rolę w zaostrzaniu eutrofizacji w fińskich jeziorach jako całości.

Sekretariat zawodów podjął również działania w celu zapewnienia minimalnego wpływu zawodów na lokalną społeczność rybacką poprzez ograniczenie liczby szczupaków, które można upolować. Drapieżniki odgrywają ważną rolę w kontrolowaniu żerowania przy dnie, a ten składnik odżywczy przywraca równowagę gatunkom ryb. Dlatego sekretariat postanowił ograniczyć liczbę szczupaków do jednego na zawodnika.

Jezioro Puruvesi jest idealnym miejscem na zawody, ponieważ wszystkie zasoby ryb dopuszczone w zawodach są pozyskiwane również przez zawodowych rybaków w jeziorze. Wpływ łowiectwa podwodnego na te stada ryb i środki utrzymania rybaków jest minimalny. Wszystkie ryby złowione w zawodach będą spożywane jako pokarm dla ludzi lub jako pasza dla zwierząt i żadna ryba nie zostanie zmarnowana ani pozostawiona niewykorzystana. Ta etyka i zrównoważony rozwój są głównymi wartościami tego wyjątkowego i nowatorskiego formatu konkursu.


Zgłoszenia proszę kierować do CMAS oraz Fińskiej Federacji Nurków pocztą elektroniczną najpóźniej do 15 marca 2022 roku.
1BREATH 1SHOT 1KILL
Awatar użytkownika
cormoran
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2016, 9:25

Re: 1st CMAS FRESHWATER SPEARFISHING EUROPEAN CHAMPIONSHIP PUNKAHARJU, FINLAND From 11 to 15 AUGUST 2022

Post autor: cormoran » 16 sty 2022, 19:19

Opłata startowa: tabela zawiera wszystkie opcje wpisów.
Tryb 1 i tryb 2 obejmują łodzie z paliwem na dni zawodów dla członków zespołu 1-3.
Członkowie zespołu 4-6 są zastępcami i innymi delegatami. Uwaga na koszty osób trzecich!
Zakwaterowanie od 11-15 sierpnia 2022.
700+350 = 1050€ ok 6352,64 pln na członka zespołu.

Pominiętym kosztem jest dodatkowe paliwo do łodzi na treningi.
Licząc logistykę, wyjazd i powrót do kraju: paliwo, przeprawę promową z Tallina, dodatkowy prowiant oraz zakwaterowanie na dodatkowy pobyt kwota odpowiednio wzrośnie wraz z rosnącym apetytem.
Załączniki
ParticularRules2022FreshWater.pdf
1 st CMAS Freshwater Spearfishing
European Championship 2022
(781.32 KiB) Pobrany 843 razy
1BREATH 1SHOT 1KILL
ODPOWIEDZ