Przepisy MALTA

Ustawy i rozporządzenia.
Awatar użytkownika
przemek.mar
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Wrocław

Przepisy MALTA

Post autor: przemek.mar » 12 sty 2017, 22:34

Cześć wszystkim,
Z racji, że najbliższą majówkę spędzam na Malcie, zaczerpnąłem trochę wiedzy o przepisach u nich obowiązujących :) Skrótowe tłumaczenie informacji jakie otrzymałem z Maltańskiej informacji turystycznej poniżej, mam nadzieje, że się przyda:

ZAKAZ POLOWANIA Z JAKĄKOLWIEK APARATURĄ UMOŻLIWIAJĄCĄ ODDYCHANIE POD WODĄ źródło: Mediterranean Regulation (Council Regulation 1967/2006)
ZAKAZ POLOWANIA OD ZMIERZCHU DO ŚWITU źródło: Mediterranean Regulation (Council Regulation 1967/2006)
ZAKAZ POLOWANIA W STREFACH WYZNACZONYCH DO PŁYWANIA/KĄPIELI
ZAKAZUJE SIĘ RÓWNIEŻ HANDLU UPOLOWANYMI RYBAMI!
NA TUŃCZYKI OBOWIĄZUJĄ OSOBNE LICENCJE (podobno ciężko zdobyć - są na nie zapisy itp)
Wszystkie złowione ryby muszą spełniać wymogi dot. wymiarów ochronnych (wyjątki transparent goby (makku) oraz whitebait (srajdna and nemusa) dla których nie ma określonych limitów wymiarowych) źródło eg. 37. S.L. 425.01 Fishery Regulations
*karane jest nie tylko złapanie podczas połowu z niewymiarową rybą/głowonogiem, ale nawet jego posiadanie na lądzie, bądź morzu, oraz jakiekolwiek próby transportu ) źródło: 37. S.L. 425.01 Fishery Regulations

Gatunek: Minimalny rozmiar:
Voparella and Vopa (Box boops) 90mm
Arznella and Munqara (Smaris vulgaris) 90mm
Trilja or Red Mullets (Mullus barbatus and Mullus sarmuletus) including Triljetta 100mm
Wszystkie pozostałe ryby: 115mm
Cuttlefish (sicca (mątwa))* 75mm ~~~~INFO JAK MIERZYĆ PONIŻEJ~~~~
Squid (klamar)* 100mm~~~~INFO JAK MIERZYĆ PONIŻEJ~~~~
*GŁOWONOGI MIERZYMY OD POCZĄTKU OKA DO KOŃCA CIAŁA/GŁOWY--! NIE MIERZYMY MACEK!

ZAKAZ POŁOWU W STREFACH CHRONIONYCH, W OBRĘBIE SZTUCZNYCH RAF ORAZ WRAKÓW, A TAKŻE MIELIZNY Il-merkanti
POŁOWY ŚCIŚLE ZABRONIONE:
- Ujście Wied Ghammieq oznaczone przez czerwone kamienne słupy na brzegach Xghajra przy Ras il-gebel oraz Ricasoli Bastion - na tym obszarze również zabrania się zbierania jakichkolwiek owoców morza źródło: reg.11_S.L.10.12 Fishery Regulations
- W południowej wschodniej części Grand Harbour (Dockyard Creek / French Creek) (wyznaczone przez wykreślenie lini od St.Angelo do Isola Point, oraz do północnej granicy Parlatorio Wharf i Corradino Hill (istnieje możliwość zdobycia pozwolenia na polowanie w tym miejscu - jest jeden mankament :D pozwolenie musi podpisac premier Malty :D :lol: ) źródło: reg.12_S.L.10.12 Fishery Regulations
- Wszystkie strefy wyznaczone przez MEPA(Designated Marine Protected Areas) oraz wcześniej wspomniane sztuczne rafy i wraki.
- Strefy wyznaczone przez MEPA: głównie: północno zachodnie wybrzeże Malty - obszar pomiędzy Rdum Majjiesa oraz Ras ir-Raheb.
Aktualna lista wszystkich stref na stronie http://www.mepa.org.mt/home?l=1

Możliwy połów metodą trolingową - ZAKAZ POŁOWU KUSZĄ:
Location: Wied iz-Zurrieq; Wreck: Um el Faroud
Location: Off Xatt l-Ahmar; Wreck: MV Xlendi, Cominoland, Karwela
Location: Marsascala; Wreck: Tug St.Michael, Tug 10
Location: Off Qawra point; Wreck: Imperial Eagle
Location: Off Cirkewwa; Wreck: Rozi, P29
Location: Off Xrobb l-Ghagin; Wreck: Blenheim bomber
Location: Off Exiles Point; Wreck: Bristol Beaufighter

Dostałem również informację, że wg informacji prawnych nr 75 oraz 76 z 2013r. NA POŁÓW KUSZĄ (oraz jej posiadanie) NIE SĄ WYMAGANE ŻADNE DODATKOWE LICENCJE/POZWOLENIA

Chciałem tylko zaznaczyć, że wszystkie wyżej przedstawione informacje uzyskałem wczoraj w Maltańskiej Informacji Turystycznej, nie sprawdzałem ich w wymienionych powyżej źródłach i zostały one przetłumaczone z języka angielskiego, dlatego przed wyjazdem każdy powinien je sprawdzić na własną rękę :)

Oryginalna wersja maili jakie otrzymałem:
http://www.filedropper.com/malta

PS: Pomyślałem, że fajnie by było zebrać w miarę aktualne przepisy dot Spearfishingu w różnych miejscach w Europie, dlatego też napisałem kilka maili do informacji turystycznych z prośbą o aktualne przepisy w kilku innych państwach leżących w basenie Morza Śródziemnego, jak dostane odpowiedz i będe miał chwilke na tłumaczenie to podziele się nimi z Wami. ;)
administrator_SSP
Administrator
Posty: 40
Rejestracja: 14 cze 2016, 21:09

Re: Przepisy MALTA

Post autor: administrator_SSP » 13 sty 2017, 6:16

Zgodnie z regulaminem kolor czerwony zarezerwowany jest dla Administratora oraz Moderatorów. Czcionka czerwona została zmieniona na pomarańczową.
Awatar użytkownika
przemek.mar
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przepisy MALTA

Post autor: przemek.mar » 25 sty 2017, 17:10

Dokładne położenie wraków: http://www.transport.gov.mt/admin/uploa ... evised.pdf
PS na weekend postaram się wrzucić aktualne przepisy i koszty licencji w Chorwacji - nie mam ostatnio zbyt dużo czasu na tłumaczenie.
ODPOWIEDZ