Przepisy CHORWACJA

Ustawy i rozporządzenia.
Awatar użytkownika
przemek.mar
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Wrocław

Przepisy CHORWACJA

Post autor: przemek.mar » 05 lut 2017, 21:13

Hej,
Informacje dotyczące łowiectwa w Chorwacji w linkach poniżej :) Niestety ostatnio nie mam zbyt wiele wolnego czasu, dlatego niestety ich nie tłumaczyłem, z racji, że zbliża się okres w którym wiele osób wyjeżdża zaczerpnąć słońca po zimie, a Chorwacja to dość popularny kierunek, to myślę, że warto podzielić się informacjami nawet w języku angielskim. Jeżeli któryś z kolegów dysponuje wolną chwilą i zna język angielski to na pewno wiele osób będzie wdzięczne za przetłumaczenie.
Pod tym linkiem można zakupić wymaganą licencję:
http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=425
pod tym linkiem znajdują się obecnie obowiązujące regulacje:
http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=2802

Pozdro!
bruner
Posty: 119
Rejestracja: 05 gru 2016, 1:57

Re: Przepisy CHORWACJA

Post autor: bruner » 22 lut 2019, 10:13

Od zeszłego roku są zmiany, które rzeczywiście są egzekwowane - zwiększony wymiar ochronny skorpen i minimalna waga ośmiernic (1 kg).

Ponadto w parkach narodowych zezwolono na polowania, z tym, że zezwolenia są przeciętnie dwukrotnie droższe niż na obszarach poza parkami, a w samych parkach łp jest dozwolone tylko w niektórych ich rejonach (nie na całych obszarach parków). Zezwolenia na parki są dostępne w budynkach dyrekcji parków na miejscu (nie przez internet), ceny i dozwolone obszary są dostępne także na stronach poszczególnych parków - trzeba szukać. Więc decydując się na wyjazd łowiecki w takie miejsca trzeba zezwolenie kupować na miejscu.
Piotr Gruszeczka; gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich
ODPOWIEDZ