Solidarni z UKRAINĄ


Koleżanki i koledzy 

W tych ciężkich dla UKRAINY czasach zwracamy się do WAS z prośbą o pomoc - pomoc ukierunkowaną dla naszych kolegów Łowców podwodnych z Ukrainy, których niektórzy z nas mogli poznać bywając u Krzyśka Gregora w Norwegii.

Poniżej prośba jaką z Krzysztofem kierujemy do WAS:

"Drodzy Koledzy. Zwykle nikogo o nic nie proszę, ale w tym przypadku sytuacja jest krytyczna. Moi dobrzy znajomi z Ukrainy, S. i K. (wiadomo dlaczego inicjały), przyjaciele, łowcy podwodni, z którymi nie raz polowałem. Mieszkają w okolicach Chmielnickiego są bezpośrednio zaangażowani w odparcie napaści Federacji Rosyjskiej. Pomoc jest celowa i ma trafić bezpośrednio do nich oraz mieszkańców ich miejscowości. Aktualnie potrzebują wielu rzeczy ale my chcemy się skupić na ochronie życia czyli artukułach medycznych (dostępnych bez recepty takich jak paracetamol, ibuprofen i opatrunkach). Zbiórkę w Polsce koordynuje mój znajomy, Andrzej - On skoordynuje transport do miejsca docelowego. Liczy się każda minuta. Chłopaki dzwonią i mówią, że jest ciężko, ale dają radę. Raz jeszcze ogromna prośba: pomóżmy im! 
Krzysztof Gregor"


Przyłączamy się do apelu Krzysztofa i kolegów Łowców z UKRAINY.

Niestety zweryfikowaliśmy, że są problemy obecnie z zakupem większych partii materiałów opatrunkowych w związku z tym nie prosimy WAS o przesyłanie pieniędzy (co byłoby najprostszym rozwiazaniem), ale o trochę wysiłku, zaangażowania - co możecie zrobić:
- wyszukać w marketach, hurtowniach, sklepach, stacjach benzynowych - apteczek samochodowych, innych materiałów opatrunkowych (bandaże) oraz leki przeciwbulowe - paracetamol, ibuprofen,
- jeśli posiadacie zbędne powerbanki, latarki, baterie/akumulatorki - też się przydadzą
- zapakować to w paczkę i przesłać (np. InPost lub innym kurierem) na poniższy adres (może być z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY):

Oldeb s.c.
ul. Zagórowska 3a
62-500 Konin

Pierwszy transport już wyruszył w zeszłym tygodniu, chłopaki kompletują kolejny.

Bardzo prosimy Was o PILNĄ pomoc - LICZYMY NA WAS!


UWAGA:
Do tej pory udało się zorganizować trzy transporty ze wsparciem medycznym. W drugim z nich pojechały zakupione za środki SSP (3 500 zł) oraz za środki zebrane dodatkowo przez polskich Łowców (prawie 1000 zł) środki opatrunkowe. 

Dziękujemy Wam bardzo w imieniu naszych przyjaciół z ukrainy - mimo wielu niebezpiecznych sytuacji są cali i zdrowi - proszą o dalsze wsparcie.

​Krzysztof Gregor 
Zarząd SSP

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

CO NOWEGO...?

20.02.2021
VII Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie podwodnym odbędą się na j.Gwiazdy w dniach 21-22.05.2021. Więcej informacji w artykule na portalu. Zapraszamy!


01.01.2021
Wysokość składki członkowskiej na rok 2021 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


13.09.2020
VI Drużynowe Mistrzostwa Polski wygrywa drużyna OCTOPUS [Marek Ziomek, Krzysztof Spychalski, Wojtek Musidłowski], przed Mazowsze Team 1 [Tomasz Stelmach, Marcin Janowski, Arkadiusz Undra] i Silesia Team 1 [Piotr Gruszeczka, Bartosz Baran, Rafał Wojciechowski]. Indywidualnie wygrywa Wojciech Musidłowski przed Marcinem Wręblem i Tomkiem Stelmachem. Wojtek także zdobywa nagrodę za największą rybę (szczupak 89cm, prawie 5kg wagi).
Gratulujemy

19.01.2020
Wysokość składki członkowskiej na rok 2020 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


01.01.2020
Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków SSP, który odbył się w grudniu 2019, powołano nowy Zarząd w składzie Michał Paczkowski, Tomasz Stelmach, Marek Ziomek, Marcin Janowski. Staremu Zarządowi dziękujemy za dwa lata pracy, a nowemu życzymy sukcesów i zapału.


14.09.2019
Maciej Dobek o przysłowiowy rybi ogon wygrywa tytuł Najlepszego Łowcy 2019, kolejne miejsca zajmują Marek Ziomek (II) oraz Denys Ignatchenko (III).
W klasyfikacji drużynowej wygrywają ZIMORODKI [Denys Ignatchenko, Maciej Dobek, Mirosław Pawliszyn], przed HUNTER SUB 1 [Krzysztof Mazurek, Krzysztof Cybulski, Marek Ziomek] (II) oraz POLSKĄ PÓŁNOCNĄ [Bogusław Marczak, Jan Więcławski]
Gratulujemy

KALENDARZ IMPREZ
GŁÓWNI PARTNERZY
PATRONATY MEDIALNE 2021
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY