Dziś rano, 10 października 2016 r. odebrałem porażający telefon. Mój przyjaciel i od tego roku nowy i utalentowany zawodnik team-u HunterSub jest w stanie krytycznym. Kilkadziesiąt minut później kolejny telefon z druzgocącą informacją – Piotrek nie żyje.

Piszę te słowa wieczorem i nadal nie wierzę, że Piotrek już do mnie nigdy nie zadzwoni. A rozmawialiśmy jeszcze wczoraj po godzinie 20-stej. Pytał, jak było na sprzątaniu jeziora w Niesulicach i nic nie zapowiadało, że następnego dnia nie będzie Go już wśród nas.

Piotrek prywatnie był moim przyjacielem. Nie lubię nadużywać tego określenia, ale w tym przypadku byłbym niesprawiedliwy, gdybym go nie użył. Rozmawialiśmy ze sobą niemal codziennie, choć dzielił nas dystans przeszło 200 km. Trzy lata temu, kiedy poznałem go na wrześniowych zawodach, nic nie wskazywało na to, że po roku luźnej znajomości zyskam brata, którego nigdy nie miałem.
Jako zawodnik Piotr był niezwykle ambitny. Łowiectwo podwodne oprócz rodziny było jego drugim życiem. Pomimo niedługiego, bo zaledwie 3-letniego doświadczenia, w tym roku niemal osiągnął szczyt. Do zdobycia tytułu Łowcy Roku zabrakło mu jedynie 201 punktów. Pomimo tego był bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i tuż po zawodach zapowiedział, że w przyszłym roku nie popełni już tegorocznych błędów. Oznajmił też, że nie zasłużył jeszcze na ten tytuł, że to by było za szybko, bo są lepsi od niego i na Łowcę Roku musi jeszcze trochę popracować. Pod tym względem był bardzo metodyczny, a jednocześnie pełen pokory oraz szacunku dla umiejętności innych łowców i może właśnie dzięki temu osiągnął tak wysoki poziom, w tak krótkim czasie. Takiego go znałem.

Z uwagi na coraz lepsze wyniki, w tym roku Piotrek został zaproszony do wstąpienia w szeregi team-u HunterSub, a po udanych wrześniowych zawodach, wspólnie z Grześkiem, Krzysztofem i Markiem wybraliśmy się do Danii celem zapoznania się ze specyfiką łowiectwa w morzu. I tam też wspólnie nakreśliliśmy wstępny plan działań na przyszły rok, który dziś dla mnie całkowicie legł w gruzach.

Wspólnie z Piotrkiem przeżyliśmy wiele emocjonujących wypraw. Piotrek żył bardzo intensywnie i starał się spędzać każdą wolną chwilę nad wodą. Często wręcz ciągnął mnie za sobą, bo ostatnimi czasy nie nadążałem już utrzymywać jego tempa. W tym roku udało nam się w końcu spotkać w całości z naszymi rodzinami gdyż na miejsce sierpniowego urlopu wybrałem właśnie Drawsko Pomorskie. Pomimo niesprzyjającej aury, atmosfera spokoju i życzliwości jaką Piotrek wokół siebie roztaczał spowodowała, że pogoda przestawała mieć znaczenie. Zawsze opiekuńczy, myślący o innych i pomimo bardzo trudnej i obciążającej psychicznie pracy, niezwykle wrażliwy. Takiego go zapamiętam.

Piotrek wiele się od nas uczył i za każdym razem podkreślał, jak jest nam za tą naukę wdzięczny, ale jednocześnie i my uczyliśmy się od Niego. To właśnie dzięki Niemu w zeszłym roku opanowałem technikę polowania na okonie, a w tym roku dzięki Jego ogromnemu wsparciu wytrzymałem pod wodą 2:18. Niby niewiele, ale dla mnie wartość jaką nadał temu Piotrek zawsze będzie bezcenna.

Wybaczcie proszę, że nie jestem dziś w stanie napisać więcej, ale po prostu nie mam na to siły. Piszę te słowa ze łzami w oczach …, bo Piotrka już z nami nie ma.

Piotrku.
Dziękuję Ci za każdy telefon, każde zaproszenie na wspólne polowanie, każdą gościnę w Twoim domu, każdą rozmowę, poradę i za rzeczy, których nie jestem już w stanie teraz wymienić.

Nie umiem też wyrazić, jaką dziś czuję pustkę.

W imieniu swoim, team-u HunterSub i wszystkich członków SSP oraz koleżanek i kolegów ….

Spoczywaj w pokoju [*]

Krzysztof Cybulski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

CO NOWEGO...?

14.09.2019
Maciej Dobek o przysłowiowy rybi ogon wygrywa tytuł Najlepszego Łowcy 2019, kolejne miejsca zajmują Marek Ziomek (II) oraz Denys Inatchenko (III).
W klasyfikacji drużynowej wygrywają ZIMORODKI [Denys Ignatchenko, Maciej Dobek, Mirosław Pawliszyn], przed HUNTER SUB 1 [Krzysztof Mazurek, Krzysztof Cybulski, Marek Ziomek] (II) oraz POLSKĄ PÓŁNOCNĄ [Bogusław Marczak, Jan Więcławski]
Gratulujemy


11.08.2019
Marek Ziomek ponownie wygrywa tym razem Mistrzostwa Klubu Barakuda 2019, kolejne miejsca zajmują Maciej Dobek (II) oraz Piotr Tomczak (III). Link do artykułu lokalnej gazety.
Gratulujemy


16.06.2019
Marek Ziomek wygrywa XLVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2019 i tym samym zostaje Mistrzem Polski 2019 w łowiectwie podwodnym, II i III miejsce zajęli kolejno Paweł Skwierawski i Maciej Dobek.
Gratulujemy nowemu Mistrzowi.


01.06.2019
Zamknęliśmy głosowanie na miejsce jesiennych zawodów. Stosunkiem głosów 22:19 wybraliśmy j.Osiek/j.Lipie. Wszystkim głosującym dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. :)


09.02.2019
Nasza Koleżanka, AGNIESZKA KALSKA, podczas zawodów na Łotwie ustanowiła nowy Rekord Polski w statyce z czasem 7 min 2 s.                          Gratulujemy!

09.02.2019
Dodaliśmy do artykułów z zawodów z roku 2018 galerię zdjęć.


08.01.2019
Wysokość składki członkowskiej na rok 2019 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


KALENDARZ IMPREZ
GŁÓWNI PARTNERZY
PATRONATY MEDIALNE 2019
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY