Szanowni Łowcy!

Po znaczącym sukcesie naszej Reprezentacji w duńskich zawodach Langeland Cup 2017, wytypowany został ostateczny skład zespołu do startu w zawodach Kristiansund Cup w Norwegii, które odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia 2017 r. Ostatecznie powołano dwie reprezentacje oraz dwóch zawodników rezerwowych.

W sumie do dalekiego Kristiansundu pojedzie ośmiu wytrawnych podwodnych łowców. Nie będą to zawody łatwe, ponieważ w stawce znajdzie się kilkunastu doświadczonych zawodników z Europy, nie licząc znających teren gospodarzy, na czele z Orjanem Dyrnesem i Tonny Hansenem.

Start w Norwegii będzie kolejnym etapem w zdobywaniu doświadczenia w łowach „morskich” oraz zaznaczeniem obecności polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej.

Uważam, że nasi podwodni łowcy pokażą klasę i będą na równi rywalizować z najlepszymi. Kilku naszych zawodników startowało już w tych zawodach, przecierając niejako szlak i  pokazując jednocześnie, że potrafią polować na najwyższym poziomie, zdobywając jednocześnie czołowe lokaty.

W skład tegorocznej Reprezentacji powołani zostali n/w kadrowicze (w kolejności alfabetycznej):

- Krzysztof CYBULSKI
- Jacek DYKTA
- Krzysztof GREGOR
- Maciej JAWORSKI
- Jacek MALINOWSKI
- Bogusław MARCZAK
- Robert RIVERA
- Jan WIĘCŁAWSKI

Dodatkowo, poza Kadrą w zawodach zamierzają wziąć udział: aktualny Mistrz Polski - Tomek  CHMIELEWSKI oraz najstarszy zawodnik w Polsce - Stanisław  KRZYŻANOWSKI.

W mojej ocenie jest to bardzo silna, „morska” grupa i  jestem przekonany, że w tym roku nasi łowcy postarają się o jakąś miłą niespodziankę. Szczególnie liczę na dobry występ Krzysztofa GREGORA i Jacka DYKTY. Są to łowcy najbardziej doświadczeni w polowaniu w tamtych wodach, ale ostatecznie niczego nie da się przewidzieć. Każdy z kandydatów może nas w tym roku mile zaskoczyć.

Gratuluję kadrowiczom powołania do Reprezentacji i życzę podczas zawodów wielu spotkań z dużymi rybami oraz tyleż samo celnych strzałów.

Przewodniczący Komisji Łowiectwa Podwodnego
Jan Więcławski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

CO NOWEGO...?

05.02.2023
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ustanowiło składkę członkowską za rok 2023 w wysokości 180 zł.


25.01.2023
Wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia w składzie: Paweł Węglarz, Jakub Krystkowiak, Wojciech Gorajek.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!


KALENDARZ IMPREZ
GŁÓWNI PARTNERZY
PATRONATY MEDIALNE 2021
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY