Szanowni Łowcy!

Po znaczącym sukcesie naszej Reprezentacji w duńskich zawodach Langeland Cup 2017, wytypowany został ostateczny skład zespołu do startu w zawodach Kristiansund Cup w Norwegii, które odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia 2017 r. Ostatecznie powołano dwie reprezentacje oraz dwóch zawodników rezerwowych.

W sumie do dalekiego Kristiansundu pojedzie ośmiu wytrawnych podwodnych łowców. Nie będą to zawody łatwe, ponieważ w stawce znajdzie się kilkunastu doświadczonych zawodników z Europy, nie licząc znających teren gospodarzy, na czele z Orjanem Dyrnesem i Tonny Hansenem.

Start w Norwegii będzie kolejnym etapem w zdobywaniu doświadczenia w łowach „morskich” oraz zaznaczeniem obecności polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej.

Uważam, że nasi podwodni łowcy pokażą klasę i będą na równi rywalizować z najlepszymi. Kilku naszych zawodników startowało już w tych zawodach, przecierając niejako szlak i  pokazując jednocześnie, że potrafią polować na najwyższym poziomie, zdobywając jednocześnie czołowe lokaty.

W skład tegorocznej Reprezentacji powołani zostali n/w kadrowicze (w kolejności alfabetycznej):

- Krzysztof CYBULSKI
- Jacek DYKTA
- Krzysztof GREGOR
- Maciej JAWORSKI
- Jacek MALINOWSKI
- Bogusław MARCZAK
- Robert RIVERA
- Jan WIĘCŁAWSKI

Dodatkowo, poza Kadrą w zawodach zamierzają wziąć udział: aktualny Mistrz Polski - Tomek  CHMIELEWSKI oraz najstarszy zawodnik w Polsce - Stanisław  KRZYŻANOWSKI.

W mojej ocenie jest to bardzo silna, „morska” grupa i  jestem przekonany, że w tym roku nasi łowcy postarają się o jakąś miłą niespodziankę. Szczególnie liczę na dobry występ Krzysztofa GREGORA i Jacka DYKTY. Są to łowcy najbardziej doświadczeni w polowaniu w tamtych wodach, ale ostatecznie niczego nie da się przewidzieć. Każdy z kandydatów może nas w tym roku mile zaskoczyć.

Gratuluję kadrowiczom powołania do Reprezentacji i życzę podczas zawodów wielu spotkań z dużymi rybami oraz tyleż samo celnych strzałów.

Przewodniczący Komisji Łowiectwa Podwodnego
Jan Więcławski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

CO NOWEGO...?

01.06.2019
Zamknęliśmy głosowanie na miejsce jesiennych zawodów. Stosunkiem głosów 22:19 wybraliśmy j.Osiek/j.Lipie. Wszystkim głosującym dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. :)


09.02.2019
Nasza Koleżanka, AGNIESZKA KALSKA, podczas zawodów na Łotwie ustanowiła nowy Rekord Polski w statyce z czasem 7 min 2 s.                          Gratulujemy!

09.02.2019
Dodaliśmy do artykułów z zawodów z roku 2018 galerię zdjęć.


08.01.2019
Wysokość składki członkowskiej na rok 2019 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


KALENDARZ IMPREZ
GŁÓWNI PARTNERZY
PATRONATY MEDIALNE 2019
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY