Szanowni Łowcy!

Po znaczącym sukcesie naszej Reprezentacji w duńskich zawodach Langeland Cup 2017, wytypowany został ostateczny skład zespołu do startu w zawodach Kristiansund Cup w Norwegii, które odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia 2017 r. Ostatecznie powołano dwie reprezentacje oraz dwóch zawodników rezerwowych.

W sumie do dalekiego Kristiansundu pojedzie ośmiu wytrawnych podwodnych łowców. Nie będą to zawody łatwe, ponieważ w stawce znajdzie się kilkunastu doświadczonych zawodników z Europy, nie licząc znających teren gospodarzy, na czele z Orjanem Dyrnesem i Tonny Hansenem.

Start w Norwegii będzie kolejnym etapem w zdobywaniu doświadczenia w łowach „morskich” oraz zaznaczeniem obecności polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej.

Uważam, że nasi podwodni łowcy pokażą klasę i będą na równi rywalizować z najlepszymi. Kilku naszych zawodników startowało już w tych zawodach, przecierając niejako szlak i  pokazując jednocześnie, że potrafią polować na najwyższym poziomie, zdobywając jednocześnie czołowe lokaty.

W skład tegorocznej Reprezentacji powołani zostali n/w kadrowicze (w kolejności alfabetycznej):

- Krzysztof CYBULSKI
- Jacek DYKTA
- Krzysztof GREGOR
- Maciej JAWORSKI
- Jacek MALINOWSKI
- Bogusław MARCZAK
- Robert RIVERA
- Jan WIĘCŁAWSKI

Dodatkowo, poza Kadrą w zawodach zamierzają wziąć udział: aktualny Mistrz Polski - Tomek  CHMIELEWSKI oraz najstarszy zawodnik w Polsce - Stanisław  KRZYŻANOWSKI.

W mojej ocenie jest to bardzo silna, „morska” grupa i  jestem przekonany, że w tym roku nasi łowcy postarają się o jakąś miłą niespodziankę. Szczególnie liczę na dobry występ Krzysztofa GREGORA i Jacka DYKTY. Są to łowcy najbardziej doświadczeni w polowaniu w tamtych wodach, ale ostatecznie niczego nie da się przewidzieć. Każdy z kandydatów może nas w tym roku mile zaskoczyć.

Gratuluję kadrowiczom powołania do Reprezentacji i życzę podczas zawodów wielu spotkań z dużymi rybami oraz tyleż samo celnych strzałów.

Przewodniczący Komisji Łowiectwa Podwodnego
Jan Więcławski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

CO NOWEGO...?

19.01.2020
Wysokość składki członkowskiej na rok 2020 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


01.01.2020
Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków SSP, który odbył się w grudniu 2019, powołano nowy Zarząd w składzie Michał Paczkowski, Tomasz Stelmach, Marek Ziomek, Marcin Janowski. Staremu Zarządowi dziękujemy za dwa lata pracy, a nowemu życzymy sukcesów i zapału.


14.09.2019
Maciej Dobek o przysłowiowy rybi ogon wygrywa tytuł Najlepszego Łowcy 2019, kolejne miejsca zajmują Marek Ziomek (II) oraz Denys Ignatchenko (III).
W klasyfikacji drużynowej wygrywają ZIMORODKI [Denys Ignatchenko, Maciej Dobek, Mirosław Pawliszyn], przed HUNTER SUB 1 [Krzysztof Mazurek, Krzysztof Cybulski, Marek Ziomek] (II) oraz POLSKĄ PÓŁNOCNĄ [Bogusław Marczak, Jan Więcławski]
Gratulujemy


11.08.2019
Marek Ziomek ponownie wygrywa tym razem Mistrzostwa Klubu Barakuda 2019, kolejne miejsca zajmują Maciej Dobek (II) oraz Piotr Tomczak (III). Link do artykułu lokalnej gazety.
Gratulujemy


21.06.2019
Nasza Koleżanka, AGNIESZKA KALSKA, ponownie z nowym rekordem. Tym razem Rekord Świata w DYN - 253 m (dynamic with fins).                          Gratulujemy!

16.06.2019
Marek Ziomek wygrywa XLVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2019 i tym samym zostaje Mistrzem Polski 2019 w łowiectwie podwodnym, II i III miejsce zajęli kolejno Paweł Skwierawski i Maciej Dobek.
Gratulujemy nowemu Mistrzowi.


01.06.2019
Zamknęliśmy głosowanie na miejsce jesiennych zawodów. Stosunkiem głosów 22:19 wybraliśmy j.Osiek/j.Lipie. Wszystkim głosującym dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. :)


09.02.2019
Nasza Koleżanka, AGNIESZKA KALSKA, podczas zawodów na Łotwie ustanowiła nowy Rekord Polski w statyce z czasem 7 min 2 s.                          Gratulujemy!

09.02.2019
Dodaliśmy do artykułów z zawodów z roku 2018 galerię zdjęć.


KALENDARZ IMPREZ
GŁÓWNI PARTNERZY
PATRONATY MEDIALNE 2019
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY