Szanowni Łowcy!

Po znaczącym sukcesie naszej Reprezentacji w duńskich zawodach Langeland Cup 2017, wytypowany został ostateczny skład zespołu do startu w zawodach Kristiansund Cup w Norwegii, które odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia 2017 r. Ostatecznie powołano dwie reprezentacje oraz dwóch zawodników rezerwowych.

W sumie do dalekiego Kristiansundu pojedzie ośmiu wytrawnych podwodnych łowców. Nie będą to zawody łatwe, ponieważ w stawce znajdzie się kilkunastu doświadczonych zawodników z Europy, nie licząc znających teren gospodarzy, na czele z Orjanem Dyrnesem i Tonny Hansenem.

Start w Norwegii będzie kolejnym etapem w zdobywaniu doświadczenia w łowach „morskich” oraz zaznaczeniem obecności polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej.

Uważam, że nasi podwodni łowcy pokażą klasę i będą na równi rywalizować z najlepszymi. Kilku naszych zawodników startowało już w tych zawodach, przecierając niejako szlak i  pokazując jednocześnie, że potrafią polować na najwyższym poziomie, zdobywając jednocześnie czołowe lokaty.

W skład tegorocznej Reprezentacji powołani zostali n/w kadrowicze (w kolejności alfabetycznej):

- Krzysztof CYBULSKI
- Jacek DYKTA
- Krzysztof GREGOR
- Maciej JAWORSKI
- Jacek MALINOWSKI
- Bogusław MARCZAK
- Robert RIVERA
- Jan WIĘCŁAWSKI

Dodatkowo, poza Kadrą w zawodach zamierzają wziąć udział: aktualny Mistrz Polski - Tomek  CHMIELEWSKI oraz najstarszy zawodnik w Polsce - Stanisław  KRZYŻANOWSKI.

W mojej ocenie jest to bardzo silna, „morska” grupa i  jestem przekonany, że w tym roku nasi łowcy postarają się o jakąś miłą niespodziankę. Szczególnie liczę na dobry występ Krzysztofa GREGORA i Jacka DYKTY. Są to łowcy najbardziej doświadczeni w polowaniu w tamtych wodach, ale ostatecznie niczego nie da się przewidzieć. Każdy z kandydatów może nas w tym roku mile zaskoczyć.

Gratuluję kadrowiczom powołania do Reprezentacji i życzę podczas zawodów wielu spotkań z dużymi rybami oraz tyleż samo celnych strzałów.

Przewodniczący Komisji Łowiectwa Podwodnego
Jan Więcławski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

CO NOWEGO...?

20.02.2021
VII Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie podwodnym odbędą się na j.Gwiazdy w dniach 21-22.05.2021. Więcej informacji w artykule na portalu. Zapraszamy!


01.01.2021
Wysokość składki członkowskiej na rok 2021 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


13.09.2020
VI Drużynowe Mistrzostwa Polski wygrywa drużyna OCTOPUS [Marek Ziomek, Krzysztof Spychalski, Wojtek Musidłowski], przed Mazowsze Team 1 [Tomasz Stelmach, Marcin Janowski, Arkadiusz Undra] i Silesia Team 1 [Piotr Gruszeczka, Bartosz Baran, Rafał Wojciechowski]. Indywidualnie wygrywa Wojciech Musidłowski przed Marcinem Wręblem i Tomkiem Stelmachem. Wojtek także zdobywa nagrodę za największą rybę (szczupak 89cm, prawie 5kg wagi).
Gratulujemy

19.01.2020
Wysokość składki członkowskiej na rok 2020 nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 150 zł.


01.01.2020
Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków SSP, który odbył się w grudniu 2019, powołano nowy Zarząd w składzie Michał Paczkowski, Tomasz Stelmach, Marek Ziomek, Marcin Janowski. Staremu Zarządowi dziękujemy za dwa lata pracy, a nowemu życzymy sukcesów i zapału.


14.09.2019
Maciej Dobek o przysłowiowy rybi ogon wygrywa tytuł Najlepszego Łowcy 2019, kolejne miejsca zajmują Marek Ziomek (II) oraz Denys Ignatchenko (III).
W klasyfikacji drużynowej wygrywają ZIMORODKI [Denys Ignatchenko, Maciej Dobek, Mirosław Pawliszyn], przed HUNTER SUB 1 [Krzysztof Mazurek, Krzysztof Cybulski, Marek Ziomek] (II) oraz POLSKĄ PÓŁNOCNĄ [Bogusław Marczak, Jan Więcławski]
Gratulujemy

KALENDARZ IMPREZ
GŁÓWNI PARTNERZY
PATRONATY MEDIALNE 2021
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY