VII Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym - runda jesienna zgromadziła 25 zawodników w tym ponownie gościliśmy zawodników z Czech - drużynę Hradec Králové. Zawody tym razem zostały rozegrane na Mazurach na jeziorze Dąbrowa Wielka w obu dniach konkurencji.

Niestety w tym roku nie mamy szczęścia do wizury, mimo weryfikacji kilka sezonów w tył i przewidywań, że będzie wysoka przeźroczystość wody, znowu trafiliśmy na okres złej widoczności, która oscylowała w granicach 1,5 w pierwszym dniu zawodów i 1m w drugim dniu, choć bywały miejsca gdzie podobno było i 3m.

W obu dniach zawodnicy startowali z dwóch punktów startowych.  Północnym - zlokalizowanym na cyplu na północ od ośrodka Piast oraz drugim zlokalizowanym na plaży przy samym ośrodku.

Każdy z dni konkurencji poprzedzony był odprawą ze szczegółowym omówieniem regulaminu i zasad bezpieczeństwa. Zawodnicy na odprawie sami wybierali punkty startowe w danym dniu zawodów.

Pogoda nam dopisała w pierwszym dniu zawodów, w drugim niestety silny wiatr spowodował, że i tak niezbyt przejżysta woda jeszcze się pogorszyła.

Klasyfikację drużynową po dwóch dniach zmagań wygrała drużyna Krzyżaki wyprzedzając Harpun Team i East Side.

**Pełne wyniki klasyfikacji drużynowej >> DRUŻYNOWE

W klasyfikacji indywidualnej wygrał kolega Artur Niewidziała wyprzedzając Marcina Janowskiego i Kamila Gudalewskiego, którzy zajęli kolejno II i III miejsce.

**Pełne wyniki klasyfikacji drużynowej >> INDYWIDUALNE

Największą rybą zawodów okazał sie szczupak 81 cm i 3380g wagi upolowany przez Artura Niewidziałę i to on zdobył puchar za Największą rybę zawodów.

Niestety, kolejny raz - trzeci, nagroda za największego okonia powyżej 0.5 kg, ufundowana przez Anię i Grzegorza Gołąbków - zegarek Casio, nie znalazł właściciela i przechodzi na kolejne zawody.

Czas podsumować wyniki drużynowe dla całego Spearfishing Cup 2021

Najlepszą drużyną roku 2021 została drużyna Krzyżaki wyprzedzając drużynę Harpun Team i Hradec Králové.

Dla najlepszej drużyny serii zawodów Paweł Węglarz oraz firma Scorpena ufundowała vouchery na 5mm pianki firmy Scorpena.

Tym razem nagroda dla ostatniej drużyny - nizałki, ufundowane przez Łukasza Lisa, znalazły właściciela i została nimi drużyna Warmia i Mazury :).

Rozstrzygnięta również została rywalizacja o puchar SUPERŁOWCA 2021, i tutaj po podliczeniu wyników, okazało się, że trzech zawodników posiada tyle samo punktów rankingowych:

Jiří FLEISCHMANN  - 100 pkt.       |      Maciej DOBEK - 100 pkt.       |       Artur Niewidziała - 100 pkt.

W tej sytuacji Kapituła Pucharu w osobach Prezesa Klubu Płetwonurków "Mares" - Mariana Kurtiaka oraz Prezesa Stowarzyszenia Spearfishing Poland - Michała Paczkowskiego, podjęła decyzję o wyłonieniu z pośród wymienionych zawodników zwycięzcy poprzez sumowanie "małych" punktów ze wszystkich zawodów (2 drużynowych i 1 indywidualnych) objętych rywalizacją o puchar.

Po podliczeniu punktów zwycięzca został wyłoniony:   Maciej DOBEK - SUPERŁOWCA 2021

Puchar wręczył Maćkowi gość specjalny - Pan Zbigniew Zajączkowski - członek drużyny narodowej na Mistrzostwach  Świata w Łowiectwie Podwodnym rozegranym na Kubie w roku 1967

Należy nadmienić tutaj, że Zbyszek (bo tak prosił by sie do niego zwracać) jest mimo swoich 90 lat - kopalnią wiedzy na temat historii łowiectwa i osobą, która chętnie by ponownie wskoczyła do wody na polowanie. Na nasze spotkanie przywiózł ze sobą ogromną ilość zdjęć i innych materiałów zgromadzonych na przełomie kilkudziesięciu lat, pochodzących z różnych miejsc świata, gdzie Zbyszek bywał. My także z chęcią podzieliliśmy sie naszymi doświadczeniami oraz zaprezentowaliśmy starszemu koledze nasz ekwipunek, który Zbyszek mógł porównać z wyposażeniem z jakim on polował wiele lat temu.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować panu Andrzejowi Grzelukowi reprezentującej gospodarza wody Przedsiębiorstwo Rybackie Ostórda, za udostępnienie jeziora na czas zawodów i ufundowanie pucharu za Najwiekszą Rybę.

Kolejne podziękowania dla KDP PTTK CMAS i Prezesa Michała Górnego za ufundowanie pucharów dla Najlepszego Łowcy Zawodów (I miejsce indywidualnie) i Najlepszej drużyny zawodów.

Mamy nadzieję, że mimo niezbyt sprzyjających warunków "wodno-rybnych" będziecie ciepło wspominać rundę wiosenną VII Międzynarodowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Łowiectwie Podwodnym.

A już niedługo możecie spodziewać się krótkiego filmu-relacji z zawodów.

Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem dostępnym w >> linku <<.